top of page

Metatoys'un Kimyası

Metatoys'un kimyası son derece yalın ve en üst seviye kalitededir. Kullandığı ahşap ıhlamur veya kayın olsun 1. Sınıf fırın kurusu niteliğinde sertifikalı ürünlerdir. Bu ahşapları işlerken gerektiğinde kullanılan tutkal, koruyucu yağ ve boyalar ise kendi alanlarında uluslararası kalite sertifikalarına sahip kimyasallardır. Doğaya ve insana zarar vermeyen kimyamızla gurur duyuyoruz.

CRT BELGELENDİRME logo.png
kayın kereste00.jpeg

1. Sınıf fırın kurusu sertifikalı kayın ve ıhlamur kullanıyoruz.

logoyapıştırıcı.png

303 0 FDA Deklarasyonuna sahip tutkal kullanıyoruz.

CFR TITLE 21 - FOOD AND DRUGS /175.105 Adhesives

TUTKALIST.png
HEMEL OIL.png

Koruyucu olarak sadece gıdaya uygun yağ kullanıyoruz.

VOC Free LOGO

Oyuncak ahşaplarını korumada mutfağınıza girebilecek yüksek nitelikte koruyucu yağ kullanıyoruz. En üst seviyede kaliteli ürünleri tercih ederek sizi, çocuğunuzu ve doğayı korumada kararlı bir politika izliyoruz. 

Oyuncakların boyası için su bazlı Remmers ürünlerini kullanıyoruz.

Metatoys marka politikası gereği 4'den fazla renk kullanmamak üzere yola çıkmıştır. 5. rengimiz doğal ahşabın dokusunun tonudur. Boyar kimyasallarda ise Alman endüstrisinin Avrupa standartlarında ürettiği kimyasalları sertifikalarıyla güvenle kullanıyoruz.

Metatoys su bazlı boya

PAKETLEME ve AMBALAJLAMA POLİTİKAMIZ

Metatoys, çok renkli ve zararlı kimyasallar içeren zararlı paketleme yerine doğal ve insan dostu doğal paketleme ve paketleme yöntemlerini benimsemiştir. Politika, tüm ürünün %100 geri dönüştürülebilir olmasıdır.

bottom of page