top of page

YILDIZ KULE

Ürün Kodu: 006MTTYS01501

Kategori: Montessori Eğitimi

Tavsiye Edilen Yaş Aralığı: 1-4

Farklı renk ve şekillerden oluşan geometrik şekilleri tablasındaki yerlerine yerleştirmek isteyen çocuklar birçok beyin motor reflekslerini kullanacaktır. Merkezindeki sevimli yıldızları büyükten küçüğe doğru üst üste dizerek seti tamamlayacaktır. Şekillerdeki kenar sayıları ve çubuk sayıları ilişkilendiren bu oyuncağı pedagoglar önermektedir.

Metatoys Ahşap Oyuncak Seti
Metatoys Ahşap Oyuncak Seti

OYUNCAK EBATLARI

29 cm çapında bir dairede x 8 cm yüksekliğe ulaşan bir oyuncaktır. Kutu ebatları ve palet ebatları teklif formlarında belirtilmektedir.

Metatoys ahşap oyuncak üretiminde ıhlamur ağacını tercih etmektedir. Farklı bir ağaç kullanımı söz konusu olursa bunu teklif formunda belirtir. Oyuncakta kullanılan az miktarda ki renkler gösterilen dijital medyada veya uygulanan ahşap yüzeyde farklılık gösterebilir. Metatoys ürün reçetelerini değiştirme ve yayınlama hakkına sahiptir.

OYUNCAK BİLGİSİ

Montessori eğitiminde nesnenin belirgin özellikleri ile örtüşen diğer nesnelerin öğrenilmesine katkıda bulunan en güzel oyuncaklardan birisiyle karşınızdayız. Kare, üçgen, dikdörtgen, beşgen ve yıldız gibi temel geometrik şekilleri gövdelerindeki çubuk geçme yerlerine göre dizilmesi beklenilmektedir. Yıldızların büyükten küçüğe doğru diziliyor olması bir basamak daha çocukların ilişki kurmalarını zorlayacaktır. Her halükarda oyuncak büyük nesneleri ve ahşap güzelliği ile oyun odasının en çok beğenilen oyuncaklarından biri olacaktır.

Metatoys Ahşap Oyuncak Seti
Metatoys Ahşap Oyuncak Seti
bottom of page